Вихід з запою вдома
Спроба самостійно вийти з запою є приречено провальним наміром. Його недолік полягає в тому, що вихід з запою вдома без залучення кваліфікованих спеціалістів - це, майже що генератор випадкових чисел, практично не залежить від людини. Може вийти, а може і ні.
Важливо звернутися до кваліфікованих спеціалістів, щоб уникнути можливих форс-мажорів та непередбачуваних ситуацій, пов'язаних з алкогольним сп'янінням та виведенням з запою.
Народні методи, заговори, трави, гіпноз та інші псевдонаукові методи не рекомендуються, оскільки вони не підлягають системному розумінню та аргументації.
Якщо виникла потреба в виведенні з запою або лікуванні алкоголізму, зверніться до кваліфікованих медичних спеціалістів для отримання професійної допомоги.
Що таке запій?
Запій - це розтягнене в часі вживання алкоголю, яке характеризується замкненим, безперервним циклом «вживання-похмілля-вживання». Під час запою людина є заручником ілюзії того, що таке тривале вживання є тимчасовим і контрольованим.
Якщо розібрати механіку запою, то суть її полягає в тому, що людина не може самостійно зупинитися. Чи не це є визначальним параметром для залежного від алкоголю?
Запій поступово наростає такими ілюзіями, і непомітно для людини формується стійка залежність.
Одна з основних проблем у лікуванні запою - це відмова. Для ефективної профілактики запійних станів необхідна повноцінна, всебічна програма відновлення. Але так як більшість людей з запоєм не вважають себе залежними, то надати їм таку допомогу складно. Вони просто не готові її приймати.
Псевдозапій також потрібно лікувати
Є таке поняття як псевдозапій. Вперше його використав радянський психіатр Олександр Гофман в 1985 році. По суті, зовні він нічим не відрізняється від звичайного запою. Але існує різниця во внутрішній мотивації та внутрішньому ставленні до алкоголю в даний момент часу.
Якщо запій може тривати просто так, то псевдозапій є наслідком зовнішніх обставин:
- Свята
- Весела компанія
- Підштовхування до опохмілення
На відміну від класичного запою псевдозапійний стан можна подолати самостійно. До нього можна прив'язати до запою ключову тезу, якою керується людина: «Я запив, але можу сам зупинитися, тому що у мене є зобов'язання». Псевдозапій триває до 10 днів.
І припиняється саме тоді, коли зникають зовнішні фактори, що толкають до вживання алкоголю. Наприклад:
- Закінчилися свята
- Минуло емоційне потрясіння
- Починається робочий тиждень
Відмінність від стійкої форми алкоголізму - це відсутність безумства і безконтрольної тяги до спиртного.
Проте не варто вважати, що псевдозапій не несе загрози. Хоча він і не визначається біологічними передумовами, але все ж підпадає під загальні механізми формування залежності.
Псевдозапій також важливо переривати за допомогою фахівців. Це допоможе усунути побічний ефект від чрезмерного отруєння, стабілізувати загальний фізіологічний стан, відновити біологічні функції організму.
Зачем потрібен вихід з запою? Шкідливість алкоголю
Повертаючись до визначення того, що таке запій, давайте уточнимо, що процес супроводжується інтенсивною інтоксикацією організму етанолом. Що це означає?
Етанол - це агресивний депресант, психоактивна речовина, яка пригнічує центральну нервову систему людини. А ви знали, що етиловий спирт можна використовувати як паливо? Або як розчинник?
З медичної точки зору не може бути безпечної дози етанолу. Тому всі народні мудрості, що споживання алкоголю в невеликих дозах зміцнює імунітет і приносить користь, є антінауковими заявами. Алкоголь має наркотичні властивості, може призвести до коматозного стану, гострим формам отруєння та смерті. Етанол в процесі метаболічних процесів в організмі окислюється до речовини під назвою ацетальдегід. Це агресивний токсин, який можна віднести до канцерогенів. Експериментальним шляхом доведено, що ацетальдегід може завдавати пошкоджень ланцюгу ДНК.
Запої, великі дози алкоголю (етанолу) викликають звичку та хронічні захворювання:
- Гастрит
- Цироз печінки
- Гепатити А, Б
- Виразка шлунка
- Гемолітична анемія
- Рак шлунка, стравоходу
- Панкреатит
- Інсульт та інфаркт
У людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, запій може викликати раптову зупинку серця, кому та смерть.
Тому, якщо говорити про те, навіщо потрібен вивід із запою, тим більше залучення фахівців із сфери наркології, то описане вище надасть відповіді на всі питання. Збудник, який завдає шкоди організму людини, не може розчинитися сам по собі. Концентрація токсинів у крові може викликати важкі ускладнення. Огірковий розсіл не замінить крапельницю від похмілля. Отже, необхідно забезпечитися підтримкою фахівців у цій галузі, щоб уникнути можливих ризиків та негативних наслідків для здоров'я.
Самостоятельный вывод из запоя
Выходить из запоя самостоятельно мы не рекомендуем. Но обращаться или нет за медицинской помощью — это дело каждого отдельного человека. Если вы все же хотите попробовать, то уточним сразу, что вероятность успеха 50/50. Так как наша задача оказывать качественную помощь с гарантированным результатом, то Медицинский центр в Одессе Добро не может давать рекомендации, как выйти из запоя самостоятельно.
Но мы можем подсказать, как снизить нагрузку на организм во время острого похмелья в период выхода из запоя.
- Старайтесь не прекращать резко. Снижайте дозировку, чтобы не спровоцировать осложнения. Главное не злоупотреблять опохмельем, потому что это только усилит негативные последствия, или продлит сам запой.
- Попытайтесь пить много жидкости. Это не поможет вывести алкоголь из крови, потому что 90% этанола абсорбируется в печени. Но поможет справиться с обезвоживанием после запоя и поспособствует нормализации биологических процессов.
- Пейте энтеросорбенты
- Можно пробовать снотворное в малых дозах, если в случае резкого отказа от алкоголя вы не можете уснуть.
- Внимательно отслеживайте свое физическое состояние. Если почувствовали необычные ощущения, например, жгучая боль в груди, онемение пальцев рук, черный стул, рвота желчью, панические атаки — сразу же вызывайте неотложную помощь.
Эти рекомендации помогут восстановиться после пьянки, но не выйти из длительного запоя. Поэтому, лучше обратитесь к тем, кто имеет опыт и квалификацию по части выведения из запоев.
Як відбувається вивід з запою в медичному центрі Добро в Одесі?
Припинити вживання алкоголю та успішно перервати запій можна в медичному центрі в Одесі Добро. У нас ви можете отримати послуги у вашому місті цілодобово. В будь-який момент ви можете зв'язатися з нашими співробітниками, і:
- викликати нарколога на дім (виїзд лікаря-нарколога на огляд допоможе оцінити ситуацію та надати першу допомогу)
- отримати всю інформацію та вартість послуг клініки (консультація лікаря, інформація про госпіталізацію, записатися на амбулаторний прийом)
- записатися на детоксикацію, обстеження, аналізи, діагностику хронічної алкогольної залежності
- отримати повну інформацію про використання препаратів в процесі лікування
Переривання запою повинно супроводжуватися допомогою спеціалістів у сфері аддиктивної психології. Якщо запій у вашому випадку має постійно повторюваний, періодичний характер, тоді є висока ймовірність, що має місце бути алкоголізму. А отже запій буквально є випадковим сривом після ремісії.
Алкоголізм - це захворювання, при якому залежний неспроможний контролювати без специфічних методик.
Людина з алкоголізмом може або пити поступово наближаючи себе до смерті, або залишатися повністю тверезим без найменшої дози алкоголю. Якщо не займатися лікуванням алкоголізму, який є причиною запоїв, тоді такі стани поступово будуть розтягуватися в часі, а інтервали між запоями стануть коротшими. Доки алкоголь не займе абсолютно все життєве простір людини.
Ми знаємо, як вам допомогти. Якщо у вас або ваших близьких виникли проблеми з алкоголем, не знаєте, як вийти з запою в стаціонарі або вдома, дзвоніть в будь-який час доби на один з номерів на сайті.
Ми гарантуємо анонімність, ніхто ніколи не дізнається, що ви проходите курс лікування в нашому медичному центрі.